Tapk socialinių tinklų žvaigžde!

Ar dalyvavote kada nors Facebook tinkle rengiamuose konkursuose? Ar matėte tuos kvailus konkursus, kur reikia surinkti kuo daugiau Like/Patinka paspaudimų ir tu laimėsi?

Dauguma aukštesnio intelekto žmonių supranta, kad tokie konkursai tėra bandymas pritraukti kuo daugiau sekėjų į jų puslapį. Taip, būtent sekėjų. Visai nesvarbu ar jiems patinka jų ženklas, gaminama produkcija ar paslaugos. Jiems tiesiog svarbu tas juos mėgstančių žmonių skaičiukas. Deja, aš vis dar nesuprantu kokia nauda iš jų.

Vienas iš teigiamai nuteikiančių konkursų-akcijų, yra IKEA organizuotas Facebook’e ir pristatytas per Kanų liūtus 2010. Jame parodoma kaip jau sukurtais paprasčiausiais įrankiais galima sukurti nerealią reklamos kampaniją, kurios metu žmonės patys perduotų žinią kitiems. Jie įkėlė keletą svetainių nuotraukų su IKEA gaminamais baldais ir pažadėjo padovanoti baldus tiems, kas atsižymės ant jų. Kiek supratau tai pavyko neblogai. Video galite peržiūrėti žemiau.

Teigiamai nuteikia, ar ne?

O dabar visi konkursai, kurie vyksta dažniausiai prašo, kad paspaustumėte Like, po to Share arba pakviestumėte visus savo draugus. Arba tiesiog įkelkite nuotrauką ar komentarą ir laimės tas, kas surinks daugiausia LIKE. Trumpai sakau – FAIL. Bent man tokie nepatinka, nes dažniausiai laimi ne tie, kurie tikrai išsprendė užduotį, o tie, kas turi tikrų ir netikrų draugų begalę. Kai kurie netgi siuntinėja nepažįstamiems privačias žinutes ir prašo paspausti LIKE. Ouč.

Prieš mėnesį panašų konkursą paskelbė ir Nokia, paprašė pasikviesti visus savo draugus ir pažadėjo padovanoti net 21 mobilų telefonus Nokia C7. Penki atiteks tiems, kas surinks daugiausia Like, t.y. yra ir bus tikra socialinių tinklų žvaigždė. Juk tik tikra žvaigždė turi daug fanų, kurie aklai ją seka. Reklamoje net pateikiamos idėjos kaip susirinkti tuos Like paspaudimus. Pavyzdžiui, galite iškepti tortą, pasitelkti magiją, atsitiktinai apkabinkite.

Ir vis dar galvoju, bet taigi ar ne puiku, kad tam Facebook’ui nereikia reklamuotis – jį patį visos kitos kompanijos reklamuoja savanoriškai… Galėtų dar ir kokius mokesčius pradėti rinkti iš jų. 😉

Reklama

pow

Google+ URL - http://www.google.com/+powww
Įrašas paskelbtas temoje internetas, Ką veikti?, socialiniai tinklai, tikra istorija ir pažymėtas , , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

5 komentarai

 1. Atgalinis pranešimas: Tweets that mention Tapk socialinių tinklų žvaigžde! | Socialiniai tinklai -- Topsy.com

 2. ideatogo sakė:

  Labai nemalonūs tie konkursai. Tikiuosi, kad tai laikina ir žmonės greit praras susidomėjimą ir entuziazmą dalyvauti. Įmonės irgi dar tik mokosi žaist su socialinėm medijom. Pagal idėją turėtų pamažu išmokt naudoti mažiau erzinančias priemones. Puikus pavyzdys – iki kalėdų stebuklas, kurio skydelius prieš šventes visi noriai dėjosi ir neburbėjo kai draugai prašydavo paspausti 🙂

  • pow sakė:

   aš nesidėjau ir paspaudžiau gal tik kartą. O kiti spaudė, nes tai yra stebuklas… arba norėjo patys pasireklamuoti – savo profilį, blogą ar puslapį. Juk geriausi buvo skelbiami tame Iki puslapyje.

 3. Vaidas sakė:

  Dėl Like/Patinka konkursų trumpai:

  1. Rengdami tokius konkursus pažeidžiate FB promo taisykles ir galite užsitraukti jų nemalonę ir tarkim, netekti puslapio;

  2. Visi konkursai turi būti rengiami aplikacijų pagalba, jei naudojamos standartinės FACEBOOK funkcijos, jums reikalingas rašytinis FB leidimas.

  3. Po itin sėkmingos IKEA akcijos buvo pakeistos taginimo taisyklės, kurios griežtai draudžia foto/video tago funkciją naudoti žymint nuotraukoje/video realiai nesančius žmones.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s