Apklausos apie socialinius tinklus rezultatai. II dalis

Populiariausi socialiniai tinklai

Pirmojoje apklausos rezultatų dalyje pateikiau informaciją apie labiausiai naudojamus socialinius tinklus, o šįkart apie tai, kokią informaciją skelbiame internete viešai ar bandome išlaikyti ją bent šiek tiek privačią.

Dauguma apklaustųjų(51%) turi mažiau nei 151 draugą socialiniame tinkle: 22% – 16-75 ir 25% – 76-150. Kaip nekeista, tai ir yra ta riba, kai žmogus gali palaikyti ryšius su tiek žmonių, kuri net yra vadinama Dunbaro skaičiumi. Matyt, todėl daugiau nei 150 turi vis mažiau ir tik 4% virš 500. Ar šie yra trofėjų rinkėjai?

Kiek daugiausiai draugų turite viename iš socialinių tinklų?

Tam, kad sužinoti ar socialiniame tinkle apklaustieji nėra tik trofėjų rinkėjai, o „draugauja“ tik su tais žmonėmis, kurie yra draugai ar bent pažįstami, buvo užduotas klausimas kiek iš tų draugų jie nėra matę gyvai. Iš tiesų atsakymai šiek tiek nustebino. Ypač tie 6%, kurie nėra matę daugiau nei 200 draugų(ir visi vyrai). Visgi, net 28% „draugauja“ tik su tais, kuriuos yra matę, 25% nematė 1-5, o 5% – 6-10, 16% -11-15, 8% – 16-50.

Kiek iš turimų draugų nematėte gyvai?

Ką gi, pamatėme kiek pažįstamų apklaustieji turi savo paskyrose, o dabar įdomu sužinoti kam ir kiek jie skelbia savo privačią informaciją. Taigi, jautriausia informacija turėtų būti vardas ir pavardė, bet dauguma pateikia savo tikrą vardą(84%), pavardę(75%) ar slapyvardį(44%). Pavardės pateikimas matyt susijęs su tuo, kad net 91% apklaustųjų naudojasi Facebook, kuriame reikia nurodyti ir ją. Pati slapčiausia informacija yra namų adresas – net 82% jo neskelbia tinkle, 11% tik draugams, o visiems tik totalus 0%. Telefono numeriu su draugais dalinasi jau daugiau – 49%, beveik kaip ir nuotraukomis(53%), o nesidalina(44%) kaip ir planais apie būsimas atostogas(37%). Viešai skelbia tik profilio nuotrauką 26%, o apie išvykimą parašo tik grįžę net 22% arba 7% nenurodydami datos.

Pateikiama asmeninė informacija socialiniuose tinkluose

Deja, taip ir lieka neatsakytas klausimas, ar kai jie rašo, kad informaciją mato tik draugai, tai yra iš tiesų tikri draugai, ar visi, kurie yra „draugai“ socialiniame tinkle. O gal visi moka tinkamai nustatyti privatumo nustatymus?

Kaip matėme, asmeninė informacija yra pakankamai privati ir neskelbiama viešai. O kas ją visą suindeksuoja? Žinoma, jog paieškos sistemos. Į klausimą ar bijote Google, dauguma(51%) atsakė, kad nebijo, o net 13% nori būti pirmu rezultatu paieškos sistemoje. Visgi, 6% bijo ir 8% jau stengiasi dingti iš paieškos sistemos pateikiamų rezultatų.

Be to, buvo klausiama ar apklaustasis rašo ar bent skaito tinklaraščius. Iš jų net 41% rašo savo blog’ą, o 44% tik skaito. O IRC tai iš tiesų miręs, prie jo prisijungia tik 4%, kai anksčiau tai darydavo net 54% apklaustųjų.

Ačiū visiems, kas atsakėte į anketos klausimus ir sulaukėte rezultatų 🙂

Grafikai:

Susiję:

Reklama

pow

Google+ URL - http://www.google.com/+powww
Įrašas paskelbtas temoje internetas, Ką veikti?, socialiniai tinklai, tikra istorija, Uncategorized ir pažymėtas , , , , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

7 komentarai

 1. Atgalinis pranešimas: Apklausos apie socialinius tinklus rezultatai « Perkam. Taupom. Neperkam.

 2. Mr. Lyja sakė:

  palyginimui apie tinklaraščius ir privatumą: http://www.slideshare.net/danor/privatumas

  išvada viena – privatumo mažėja ir nežinia, blogai tai ar gerai

  • pow sakė:

   jo net nėra 🙂 gi tinkluose dažnai prašo ne tik vardo ir pavardės, bet ir mobilaus numerio, adreso 🙂

   • Mr. Lyja sakė:

    na, čia daugiau FB politika, nors tiesa Linkedin’e irgi yra laukai kur galima suvesti asmeninius duomenis
    įdomu, kada mokyklose atsiras pamokos apie netiquette’ą, privatumą, informacijos savybes. Nors tai tokie dalykai, kurie taip greitai kinta, kad traukti į vadovėlius nėra prasmės

   • pow sakė:

    tai gal ir yra kas mokykloje… Privatumo nuostatai neturėtų kisti, gali keistis platformos, todėl į vadovėlius vis tiek tinka 🙂 nors šiais laikais užtektų į internetą, tik tinkamu ir suprantamu pavidalu. Juk ne visi nori skaityti 100 lapų knygą…

 3. Atgalinis pranešimas: Tweets that mention Apklausos apie socialinius tinklus rezultatai. II dalis | Socialiniai tinklai -- Topsy.com

 4. Atgalinis pranešimas: Kam tau tie draugai? | Socialiniai tinklai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s