O mes jus galime susekti – Foursquare + Twitter lauk bėdų

Vakar pasirodė labai ilgas straipsnis apie tai, kad socialiniai tinklai gali būti nesaugūs – žurnalisto tyrimas. Autorius tiesiog tapo tam tikru persekiotoju, kuris išanalizavo vieno asmens pateikiamus duomenis  internete ir net susitiko.

Straipsnyje pasakojama, kad autorius „pažįsta“ moterį, turi jos nuotrauką, žino kur ji dirba ir kur ji lankosi – viskas iš interneto.  Vieną dieną nutaria pasekti ją bežiūrėdamas į Foursquare socialinį tinklą, kuriame ji nuolatos pažymi buvimo vietą. Autorius prisipažįsta, kad sužinojęs Twitter‘io vartotoją ir šiek tiek pasinaudojęs Google, jau žinojo daug daugiau, nei būtų bendravęs valandą su ja gyvai. Taigi, jis nusprendžia ją pasekti internete ir susitikti. Tam jam reikėjo ne tik FoursquareTwitter, bet ir šiek tiek sumanumo. Sužinojęs kokiame bare ji yra, jis atėjo ten ir ieškojo panašiausios į tą, kuri yra nuotraukoje. Deja, tokios neradęs patikrino Twitter‘į. O ten viskas aiškiai parašyta – ji susitikime,  apie kurį autoriui nesunku išsiaiškinti paklausus darbuotojų kur toks vyksta. O renginys netgi turi Twitter lentą ir transliuoja visų, kurie nurodo raktažodį,  trumpąsias žinutes. Tuo pasinaudodamas pakviečia Foursquare vartotoją susitikti. Kaip ir tikėtasi pasirodo ta sekama moteris, kuri iš tiesų labai nustemba ir supranta, kad ne viską galima skelbti internete, ypač buvimo vietą. Tiksliau ji buvo pasinaudojusi funkcija, kuri automatiškai paskelbdavo jos buvimo vietą Twitter‘yje, kurį sekti gali bet kas… visai nesvarbu, kad geosocialiniame tinkle priimate tik pažįstamus žmones 🙂

Na ir dar viena labai panaši istorija ta pačia tema, kad nereikia publikuoti savo buvimo vietos, ypač integruoti su Twitter.

Prieš kažką skelbdami internete ar kada savęs paklausėte:

  1. Ar tas prizas, kurį pažadėjo kompanija už tai, kad Jūs apsilankytumėte ir pasižymėtumėte šiame tinkle(Foursquare), yra svarbesnis už Jūsų privatumą?
  2. Ar kada pagalvojote prieš skelbdami asmeninę informaciją internete, kad ji bus pasiekiama ne tik Jūsų draugams, bet ir kitiems?
  3. Ar priimate į draugus tik tikrus pažįstamus? O iš kur žinote, kad ten nėra apsimetėliai?
  4. Ar kada pagalvojote, kad tai gali nebūtinai būti blogi žmonės, o tiesiog kiti, kurie mėgsta apkalbinėti ar šiaip gali paveikti Jūsų gyvenimą/karjerą?

Apie Foursquare lietuviškai:

Reklama

pow

Google+ URL - http://www.google.com/+powww
Įrašas paskelbtas temoje internetas, socialiniai tinklai, tikra istorija ir pažymėtas , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s